www.mabutuner.com

10.09.2011

YAKALA.CO SİTESİNİN UYANIKLIĞI

Az sonra www.yakala.co sitesi hakkında ilginç bir tespitimi okuyacaksınız. Lütfen üşenmeden erinmeden yazının tamamını okuyun ve internetten alış veriş yaparken iki kez düşünün. Kimsenin sizi salak yerine koymasına izin vermeyin.

Günümüzde fırsat siteleri revaçta. Bazı hizmetleri (restoranlarda özel menüler, otellerde özel fiyatlar, kuaförlerde saç bakımları, cilt bakımları vs. gibi) ve bazı ürünleri indirimli fiyatlarla internet üzerinden, üstelik %40'tan başlayıp %90'a varan çok büyük indirimlerle, satışa sunuyorlar. Kimi zaman ürünün indirimine kanıp ihtiyacınız bile yokken alabiliyorsunuz.

Bu sitelerden biri de Doğan Grubu'nun iştirakçisi olduğu www.yakala.co sitesi. Her gün çok büyük indirimler sunuluyor. Ancak ürünleri dikkatle incelediğinizde, biraz araştırma yaptığınızda görüyorsunuz ki küçük bir uyanıklık var işin içinde.

Hemen örnekleyelim:

Örnek-1:
"Onbinlerce çift ayakkabını nereye koyacağını bilemiyorsan Ürünfırsatları.com’dan Ayakkabı Saklama Hurcu Under Shoes, %79 indirimle 49 TL yerinde sadece 9,90 TL !Tüm Türkiye Kargo Dahil!"
Dikkatinizi hemen çeken nokta %79'luk indirim olmuştur, değil mi! Ama burada dikkat edilmesi gereken bu indirimin Ürünfırsatları.com sitesinden olması. Satışa konulan ürün Ürünfırsatları.com sitesinde 40 TL görünüyor; oysa ürünün diğer sitelerdeki fiyatı 40 TL değil. Kaç TL? aklindatut.com'da 12.90 TL. sadeceyuz.com'da 12.90 TL. gittigidiyor.com'da 8.90 TL. Yani ürünün rayicinden indirim yapılmak istense indirim oranı %79 olmayacak.

O halde soru şu? Ürünfırsatları.com sitesi kim?.. Bu sitede hiçbir yere tıklayamıyorsunuz. Sitenin kime ait olduğu konusunda bir bilgi yok. Aşağıda telefon numarası var; ama defalarca aramama rağmen telefonu açan yok. info diyerek e-posta adresi vermişler, oraya üç kez yazdım, o postaya da cevap yazan çıkmadı. Kısacası Ürünfırsatları.com sitesi tam bir paravan site havasında. (Paravan sitedir, demiyorum; ama öyle bir intibaı bırakıyor.)

Örnek-2:
Ürünfırsatları.com’dan 34 parça 17 adet saklama kabı, %64 indirimle 40 TL yerine 14,50 TL! Tüm Türkiye Kargo Dahil!
Bu ürün aynı şekilde Ürünfırsatları.com sitesinden indirimle sunuluyor. Ürünün diğer sitelerdeki fiyatlarına bakalım isterseniz: aklindatut.com'da 14.90 TL. birliktealalim.com'da 13.90 TL. firsatclub.com'da 14.90 TL. Kısacası ürünün rayici belli. Ama yakala.com bunu yine pahalı bir siteden alıp piyasa fiyatına indirirken indirim yapmış gibi bir hava yaratıyor.

İnsanın aklına şu soru geliyor: Benim google'dan yaptığım arama ile çok kolay bir şekilde ucuzunu bulduğum ürünleri yakala.co niye pahalı bir yerden satın alıyor? yakala.co google'dan araştırma yapamıyor mu?

Yazık. Gerçekten yazık. Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri "büyük indirimle" millete "fırsat" sunuyor.

2 yorum :

  1. 1 aydır yakala.co dan ürünüm gelmiyor...telefona cevap verilmiyor, maille geçiştiriliyorum...sorunu bir şekilde halledip siteye üyeliğimi iptal edeceğim

    YanıtlaSil
  2. Doğrudur, çünkü size sattıkları ürüne onlar da sahip değiller, sağdan soldan bir tedarikçi bulup kurumsal olduğuna bakmadan işbirliğine girişiyorlar. Dolayısıyla, size malın yollanıp yollanmadığından haberleri bile yoktur, emin olun.

    YanıtlaSil